Uljaste maastikukaitseala

Uljaste maastikukaitseala kaitsekorralduskava avalik arutelu

Keskkonnaamet koostab Uljaste maastikukaitseala kaitsekorralduskava. 31. märtsi 2017. a määrusega nr 69 kinnitas Vabariigi Valitsus Uljaste MKA kaitse-eeskirja, millega määrati kaitseala piir, peamised väärtused ja kaitsekord.

Avalikustamisel olev kaitsekorralduskava on dokument, kus kirjeldatakse:

1. loodusväärtusi, mille kaitseks kaitseala on moodustatud;

2. tegureid, mis avaldavad väärtustele kas positiivset või negatiivset mõju ning meetmeid, mida on vaja rakendada negatiivsete mõjutegurite vähendamiseks;

3. tegevusi, mida on vaja teha, et loodusväärtused säiliksid või nende väärtuste seisund paraneks.

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda Keskkonnaameti kodulehel https://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/kaitse-planeerimine/kaitse-eeskirjade-ja-kaitsekorralduskavade-avalikustamine-5 . Planeeritud tegevused, nende läbiviimise tõenäoline aeg ja maksumus on toodud kaitsekorralduskava tabelis 5.

Uljaste MKA kaitsekorralduskava eelnõud tutvustav avalik koosolek toimub 10.05.2017 kell 15 Sonda rahvamajas (Lembitu 13). Kohale on oodatud maaomanikud, kohalikud elanikud, ettevõtjad ja teised asjast huvitatud. Avalikul arutelul saab teha ettepanekuid kaitsekorralduskava täiendamiseks.

Lisainfo: Liggi Namm, 325 8404, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.